השכרת רכב באיסלנד

גלו את היופי הסוחף של איסלנד, את תעלומות הטבע שלה... בחרו בחוויה חד פעמית עם רכב שכור באיסלנד.
 
אתם יכולים לבצע הזמנה מראש ולאסוף את הרכב שלכם מיד עם הנחיתה בשדה התעופה, או מכל יעד תיירותי ברחבי המדינה (רייקיאוויק, אקוריירי, קואופווגיר ועוד). במהלך טיול באיסלנד, בעיקר באזור ההררי של המדינה, מקובל ומומלץ לשכור רכב 4X4, זאת בשל תנאי השטח ותנאי מזג האוויר הקשים. השוו בין חברות שונות להשכרת רכב באיסלנד, בהתאם לתאריכי הנסיעה המבוקשים והתקציב שלכם, ובחרו בעסקה המשתלמת ביותר עבורכם.
 
איסלנד התברכה בטבע פראי ונופים נדירים, כך שלפעמים, לא קל לשמור על ריכוז בנהיגה על הכביש. היו מודעים לכך ואל תתנו לשום דבר להסיח את דעתכם מהנהיגה. מצאו מקום בטיחותי להחנות בו את הרכב, והעניקו למראות של איסלנד את מלוא תשומת לבכם.

מידע חשוב על נהיגה באיסלנד

לפני שאתם יוצאים לדרך, כדאי שתכירו את חוקי התנועה הבסיסיים של איסלנד. באיסלנד נוהגים בצד ימין של הכביש, ומבצעים עקיפה משמאל. המהירות המותרת באזורים בנויים היא 30-50 קמ"ש, בדרכי עפר באזורים כפריים: 80 קמ"ש, ובכבישי אספלט באזורים כפריים: 90 קמ"ש. הנהג וכל יושבי הרכב נדרשים לחגור חגורות בטיחות. בעת נהיגה, פנסי הרכב חייבים להיות דלוקים בכל עת – בלילה וביום. חל איסור על שימוש בטלפונים ניידים במהלך נהיגה וחל איסור על נהיגה תחת השפעה אלכוהול וסמים.
 
נהיגה מחוץ לכביש אסור על פי חוק באיסלנד. הסיבה העיקרית לכך היא שבשל עונת הקיץ הקצרה, האדמה והצמחייה המקומית פגיעות מאוד, וסימני צמיגים מותירים את חותמם במשך עשרות שנים.
 
איגוד החילוץ וההצלה האיסלנדי (ICE-SAR) מפעיל אפליקציית בטיחות שימושית למבקרים (112 App). אנא, הורידו את האפליקציה לסמארטפון שלכם והשתמשו בה בעת הצורך. GPS הוא בגדר חובה למטיילים שמתכננים להגיע לאזורים מרוחקים באיסלנד. מומלץ מאוד להחזיק במפות רלוונטיות בתוך הרכב- ניתן להשיג אותן במשרדי תיירות מקומיים, חנויות ספרים ותחנות דלק.
 
מבחינת מסלולי נהיגה, מרבית המבקרים באיסלנד בוחרים בכביש הטבעת (Rte.1)- כביש חוף יפייפה שמחבר בין האטרקציות המרכזיות של האי. כביש הטבעת מתפרס על פני כ-1340 ק"מ והוא סלול ומתוחזק היטב במרבית מקטעיו. עם זאת, כדאי שתהיו מודעים לכך שבאזור המזרחי של המדינה, עשויים להיות מקטעי כביש פחות מתוחזקים. רוב הכבישים מורכבים משני נתיבים – נתיב אחד בכל כיוון. כמות הנתיבים גדלה כאשר הכביש עובר דרך ערים ועיירות גדולות.
 
כביש הטבעת פתוח עקרונית לתנועה לאורך כל השנה, אך תנאי מזג אוויר קשים בחורף עשויים להביא לסגירה של מקטעים שונים לאורכו. הכבישים שבהרים סגורים לרוב לתנועה עד לסוף חודש יוני, זאת בגלל השלג והבוץ, שהופכים אותם למסוכנים. בדקו את תנאי הכביש הצפויים במשרדי התיירות המקומיים.

מזג אוויר באיסלנד

תנאי מזג האוויר באיסלנד עשויים להיות בלתי צפויים, לכן מומלץ לבדוק את התחזית בסמוך לתאריכים בהם את מעוניינים להגיע לאיסלנד. גם בקיץ, יום שמש נעים יכול להפוך בן רגע לסופת שלגים.
 
באופן כללי, חודשי הקיץ (יוני-אוגוסט) מתאפיינים בטמפרטורות שנעות סביב 10-20 מעלות, ומהווים את שיא עונת התיירות של איסלנד. צפו לגשמים ולרוחות, שמתחזקים בחודשי האביב והסתיו (אפריל-מאי, ספטמבר-אוקטובר). עונת החורף, שחלה בין חודשי נובמבר-מרץ, מתאפיינת בתנאי מזג אוויר קשים: שלג, ערפל, סערות וסופות.
 
מלאו את טופס הצור קשר ואחר מסוכנינו ישמח להתאים עבורכם את ההצעה המשלמת ביותר. אנו מקפידים על סטנדרטים בינלאומיים על מנת שחווית ההשכרה שלכם תהיה נעימה ופשוטה.