השכרת רכב בכרתים

כרתים היא אחד מיעדי הנופש האהובים ביותר על ישראלים, וזה לא מפתיע בהתחשב בערים התוססות, האתרים הארכיאולוגיים המרתקים, החופים המושלמים וחיי הלילה המגוונים שלה. עם רכב שכור, תוכלו להכיר את כרתים האמיתית, האותנטית, ולא רק עיר אחת גדולה או שתיים, כך שאם אתם אוהבים עצמאות וספונטניות, זהו הפתרון בשבילכם.
 
איסוף הרכב השכור מתבצע לרוב מנמל התעופה הרקליון, נמל התעופה הראשי של האי אשר נמצא במרחק של שלושה ק"מ מזרחית להרקליון (עיר הבירה). מדובר בנסיעה של עשר דקות על הכביש הראשי Ikarou. כביש E75 מחבר בין הרקליון לערים חאניה, רת'ימנו ואגיוס ניקולאוס.
 
בהרקליון ובערים ראשיות נוספות בכרתים פזורות סוכנויות של חברות בינלאומיות להשכרת רכב, דוגמת Sixt או Hertz, וכן חברות מקומיות כמו Candia Car Rental ו-AnnaCars. בהזמנה מראש תוכלו לבחור מתוך מגוון רכבים: מכוניות-מיני, מכוניות ספורט, רכבי שטח, רכבים משפחתיים, מכוניות יוקרה ועוד. כשאתם מבצעים הזמנה, שימו לב לפרטים חשובים כמו מיזוג אוויר בתוך הרכב, ג'י פי אס ומושבי תינוק.
 
אין ספק שנופש בכרתים יהיה נוח יותר כשלצדכם רכב פרטי, המאפשר לכם להתנייד לכל מקום בצורה עצמאית. כך לא תהיו תלויים אך ורק בתחבורה הציבורית.
מאיזה גיל אפשר לשכור רכב בכרתים ומה כדאי לדעת?
21 הוא הגיל החוקי בו מותר לשכור רכב בכרתים. מתחת לגיל 21 אפשר לשכור אך ורק קטנועים. כדאי לדעת שמרבית חברות ההשכרה גובות תוספת תשלום על נהגים מתחת לגיל 23.
 
מרבית הכבישים בכרתים סלולים באיכות טובה, והכבישים שמחוץ לעיר לא עמוסים, דבר שהופך את הנסיעה ברחבי האי לחלקה ומהנה. השילוט בכבישים הוא ביוונית ובאנגלית, כך שלא תסתבכו. שימו לב לטוסטוסים והאופנועים הרבים - לרוב נוהגים בהם תיירים שלא תמיד זוכרים לנהוג באחריות.

מה יש לראות בכרתים עם רכב?

קחו לדוגמא את הרקליון, עיר הבירה המרהיבה. האדריכלות הוונציאנית שלה היא הייחוד שלה. סעו אל המבצר הוונציאני בנמל, ומשם, נסיעה של עשר דקות תוביל אתכם למרכז העיר - אזור קסום שמלא בכיכרות עתיקות, מזרקות ופסלים.
 
כרתים הוא אי עם יופי פראי, חופי ים עם מי טורקיז צלולים ושמש מושלמת, תרבות והיסטוריה מרתקת, מטבח מרענן, יין מדהים וחיי לילה היסטריים. מבקרים רבים מתרכזים בהרקליון התוססת, בנמל הציורי של חאניה, או ברת'ימנו העתיקה. מי שבוחר לשכור רכב בכרתים מקבל הזדמנות פז לגלות הרבה מעבר לערים הגדולות באי הקסום הזה: טבע פראי, חופים מבודדים, אוטוסטראדות מוקפות שדות, עיירות וכפרים שכמו קפאו בזמן.
 
יש אוצרות ארכיאולוגיים רבים על האי היפה הזה, אבל האתר הארכיאולוגי קנוסוס מככב בכל רשימה תיירותית במקום הראשון. זוהי עיר הבירה של כרתים המינואית. לפי המיתולוגיה היוונית, המלך מינוס הורה לאדריכל דדלוס (אביו של איקרוס) לבנות מבוך. במבוך שיכן המלך את המינוטאור נגדו נלחם תסאוס. ההריסות דמויות המבוך של קנוסוס מנפישות עד היום את האגדות הנשגבות הללו. זהו אחד מאתרי החובה עבור תיירים עם רכב.

חוקי נהיגה בכרתים

התנועה בכרתים היא בצד ימין של הכביש, בדומה לישראל, ארצות הברית ומרבית מדינות אירופה.
למגיעים מימין יש זכות קדימה אלא אם סומן אחרת.
מגבלות מהירות בכרתים: 50 קמ"ש בתוך העיר, 90 קמ"ש מחוץ לעיר.
אין לצפור בתוך העיר אלא אם מדובר במקרה של סכנה מיידית.
מותר לחנות באופן חופשי במרבית רחובות הערים, אך במקומות מסוימים תצטרכו לרכוש כרטיסי חנייה בקיוסק סמוך (Periptero).
 
 
מלאו את טופס צור קשר ואחר מסוכנינו ישמח להתאים עבורכם את ההצעה המשלמת ביותר. אנו מקפידים על סטנדרטים בינלאומיים על מנת שחווית ההשכרה שלכם תהיה נעימה ופשוטה.