סימון קישורים
פונט קריא
ניגודיות כהה
ניגודיות בהירה
שחור לבן
הגדלת אתר
הקטנת אתר
איפוס הגדרות נגישות
נגישות
דף הבית ויזות ויזה עסקית לרוסיה

ויזה עסקית לרוסיה

אין צורך בויזת תייר לישראלים שטסים לרוסיה, כל עוד תקופת השהייה לא עולה על 90 ימים רצופים או על 90 ימים לא רצופים מתוך 180 ימים בסך הכל. הצורך באשרת כניסה לרוסיה עבור ישראלים בוטל בהסכם שנחתם בין ישראל לרוסיה בספטמבר 2008. כלומר, תיירים ישראלים שמגיעים לביקור ברוסיה אינם צריכים להחזיק במסמך אשרת כניסה (ויזה). עם זאת, יש צורך בכרטיס טיסה ליציאה מרוסיה (כרטיס חזור) ובטופס הגירה (Migration card / Миграционная карта) שמחלקים במטוס או באולם שליד מעבר הגבולות בשדה התעופה ברוסיה.

ישנה גם חובת הרשמה במחלקת ההגירה הפדראלית של רוסיה (Regestration). ההרשמה כלולה לרוב בשירותי המלונות בערים מרכזיות ברוסיה – בררו מול המלון שהזמנתם האם אכן שירות זה כלול במחיר. במידה ואתם מגיעים לביקור משפחתי ברוסיה, ובכוונתכם לשהות בבית של בני משפחה או חברים, עליכם לגשת לתחנת המשטרה או למחלקת ההגירה הפדראלית באזור המגורים ולבצע רישום, בלעדיו לא תוכלו לצאת מרוסיה. המארחים שלכם מחויבים להחזיר למחלקת ההגירה את ספח האישור על ההרשמה תוך יומיים מתאריך היציאה שלכם מרוסיה.

מומלץ שיהיה לכם ביטוח בריאות לכל תקופה שהייתכם ברוסיה, ושיהיה ברשותכם אישור הזמנת חדר במלון (Reservation confirmation / voucher) או מכתב מהמארחים שלכם שכולל את פרטי הדרכונים שלהם ושלכם וכן כתובת מדויקת).

במידה ואין ברשותכם דרכון ישראלי, עליכם להוציא ויזה דרך השגרירות הרוסית בתל אביב או בחיפה. במידה ואתם מגיעים לרוסיה למטרת לימודים, עליכם לקבל ויזת סטודנט דרך השגרירות הרוסית (יש להגיע עם אישורי הרשמה וקבלה לאוניברסיטה הרלוונטית). גם במידה ואתם מגיעים למטרת עסקים, עליכם לעבור דרך השגרירות, בכדי להוציא ויזה עסקית לרוסיה.

ויזה עסקית לרוסיה מתחלקת לשלושה סוגים: ויזת כניסה אחת לתקופה של עד 30 יום, ויזת שתי כניסות לתקופה של שלושה חודשים, וויזה ללא הגבלת כניסות לתקופה של שנה. כשאתם מגיעים לשגרירות להוציא את הויזה העסקית, עליכם להגיע עם דרכון שתקף לשנה לפחות, תמונת פספורט עדכנית וטופס הזמנה.